- دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد - http://siau.ac.ir/fa -

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) بیانیه ای صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِذْ قالَ عیسَی ابْنُ مَرْیَمَ یا بَنی‏ إِسْرائیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُمْ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْراهِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ یَأْتی‏ مِنْ بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جاءَهُمْ بِالْبَیِّناتِ قالُوا هذا سِحْرٌ مُبینٌ (آیه ۶ سوره صف).

«و هنگامی که عیسی مریم به بنی اسرائیل گفت: من همانا رسول خدا به سوی شما هستم و به حقانیت کتاب تورات که مقابل من است، تصدیق می‌کنم و نیز(شما را) مژده می‌دهم که بعد از من رسول بزرگواری که نامش(در انجیل من) احمد است ،بیاید. چون آن رسول ما با آیات و معجزات به سوی خلق آمد گفتند: این سحری آشکار است.»

اقدام قبیح و گناه نابخشودنی نشریه فرانسوی شارلی ابدو و حمایت بالاترین مقام سیاسی کشور فرانسه از این حرکت توسط افرادی که نقد هولوکاست را بر نمی ­تابند و سابقه اخراج دانشگاهیان و استادان را به بهانه نقد صهیونیزم در کارنامه دارند، احساسات صدها میلیون مسلمان جهان را به شدت جریحه دار نمود و موجی از انزجاز و تنفر را ایجاد کرد.

سیاست های خصمانه استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی در جهان اسلام و ناامیدی آنها از نتایج اسلام ستیزی سبب شد که یک بار دیگر چهره نظام سرمایه داری و استکبار بر جهانیان آشکار گردد. هجوم مجدد آنها بر چهره برترین آفریده خداوند متعال، پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) ماهیت واقعی آنها را بار دیگر عیان نمود.

همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:«ملت های مسلمان به ویژه کشورهای غرب آسیا ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه حساس باید هرگز دشمنی های سیاست مداران و سردمداران غربی را نسبت به اسلام و مسلمین فراموش نکنند.»

ما روسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو را به ساحت مقدس و نورانی پیامبر اعظم(ص) به شدت محکوم می کنیم و از همه دانشگاه های جهان اسلام و آزادگان جهان دعوت می نماییم، این اقدام صهیونیستی نشریه فرانسوی را محکوم نمایند و مسلمانان فرانسه نیز آن را تحریم کنند.

دانشگاهیان انتظار دارند وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را از طریق مجاری قانونی در برخورد با این اقدام قبیح انجام دهند.

این بیانیه طی نامه ای رسمی برای دبیرکل سازمان ملل، دبیر کل یونسکو و دفتر یونسکو در تهران ارسال شد.