• Home
 • کد خبر : 65 | تاریخ انتشار : 16 , ديسمبر, 2014 | ساعت 10:34 | Print This Post Print This Post

  گردهمایی نخبگان کشاورزی استان خوزستان  دکتر مدحج در جلسه گردهمایی نخبگان کشاورزی استان خوزستان برای بررسی طرح ملی بسیج همگام با کشاورز استان خوزستان بیان کرد:

   

  دانشگاه آزاد اسلامی با برخوردار از امکانات بی نظیر پژوهشی و آموزشی، تشنه ارائه خدمات تخصصی و همکاری با نهادهای دولتی و مردمی بخش کشاورزی به ویژه بسیج مهندسین کشاورزی برای اجرای طرح های جهادی نظیر طرح همگام با کشاورز است.

   

  دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از نیروهای برجسته هیات علمی و همچنین امکانات بی نظیر پژوهشی و آموزشی، تشنه ارائه خدمات و همکاری علمی با ارگانهای دولتی و مردمی به ویژه بسیج مهندسین کشاورزی برای اجرای طرح های جهادی نظیر طرح همگام با کشاورز است.

  دکتر مدحج در این جلسه پیشنهاد نمود که نمایندگان تخصصی کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در هر شهرستان در کارگروه همگام با کشاورز آن شهرستان عضویت داشته باشند تا از طریق شناسایی چالش ها و مشکلات موجود در بخش اجرا، طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی را جهت رفع مشکل هدایت کرده و راهکارها را بومی سازی نمایند. همچنین، امکان ارائه خدمات آزمایشگاهی دقیق نظیر انجام آزمایش های خاکشناسی، مبارزه با آفات گیاهی، خدمات کلینیکی دامپزشکی و …. توسط دانشگاه آزاد اسلامی به کشاورزان محترم با هزینه مناسب وجود دارد.

  ایشان در ادامه بیان نمودند که آنچه در دانشگاه ها تدریس می شود علومی است که در برگیرنده ایده آلها است در حالی که در شرایط اجرا با حداقل ها و مشکلات مدیریتی مواجه هستیم که اصول اولیه و مبانی تولید را تحت تاثیر قرار داده اند. مجریان همگام با کشاورز با روحیه بسیجی و با برخورداری از دانش روز کشاورزی باید اختلاف بین پتانسیل تولید و میزان تولید واقعی در منطقه را به حداقل برسانند که گروههای تخصصی کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی میتوانند در این خصوص یاری گر کارشناسان محترم باشند. در مجموع ایشان اعلام نمودند که دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد که در طرح های ملی و جهادی به منظور خودکفایی کشور و تقویت بنیان توسعه پایدار در کشاورزی نقش موثر ایفا نماید.

  انتهای پیام