کد خبر : 4882 | 311 بازدید | تاریخ انتشار : 9 , ژانویه, 2020 | ساعت 14:03 | چاپ چاپ

انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی استان و فولاد خوزستانانعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی استان و فولاد خوزستان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در این مراسم گفت : در ابتدای قبول مسئولیت جلسات متعددی را با صنایع مختلف برگزار و با توجه به دارایی ها  و پتانسیل بالای دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان ، زمینه های همکاری خود را اعلام نموده ایم.

حجت الاسلام فرج اله براتی افزود: از جمله این صنایع می توان به شرکت ملی حفاری ایران و فولاد خوزستان اشاره کرد که امروز تفاهم نامه همکاری با شرکت فولاد خوزستان به امضاء رسیده است.

وی ادامه داد: در راستای ماموریت جدید دانشگاه ، مسائل باید به صورت بومی در نظر گرفته شوند و خوشبختانه استان خوزستان در زمینه های مختلف دارای این پتانسیل می باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان گفت : ما به دنبال انعقاد یک تفاهم نامه عملیاتی و اجرایی هستیم و این امر با وجود پتانسیل بین دو طرف امکان پذیر است و نه تنها با فولاد خوزستان بلکه با سایر صنایع حاضر در استان آمادگی هر گونه همکاری و انجام رسالت خود را داریم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان هم در سخنانی گفت: ما توانسته ایم در مجموعه فولاد و به کمک کارشناسان خود ، بسیاری از تجهیزات را بومی سازی کنیم و این نشست و انعقاد تفاهم نامه نیز در همین راستا می باشد .

علی محمدی با ابراز خرسندی از اجرایی شدن تفاهم نامه ، آمادگی مجموعه خود را جهت استفاده از پتانسیل دو مجموعه اعلام کرد و افزود: در این تفاهم نامه یکی از موضوعات مهمی که ذکر شده و ما با جدیت بدنبال عملیاتی شدن آن هستیم ، بحث آینده پژوهی صنعت فولاد است که امیدواریم با کمک نیروهای دو مجموعه تحقق یابد.

رییس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این مراسم گفت: یکی از مسائل در حوزه آموزش در رویکرد جدید مساله محور دانشگاه ، اختصاص رشته های تحصیلی بر اساس اقتصاد و صنعت بومی متناظر آن شهر یا منطقه است .

بابک نگاهداری مهارت محوری و پایش پایان نامه ها را به عنوان دو رویکرد دیگر برشمرد و افزود: قصد داریم مراکز تحقیقاتی را به سمت صنایع استان هدایت کنیم و در همین راستا بخشنامه ای در خصوص طرح هیات علمی فناور بزودی به واحدها ابلاغ می شود که در آن صاحبان صنایع می توانند به عنوان اعضای هیات علمی با واحدهای دانشگاهی همکاری کنند.

در پایان این مراسم ضمن امضا تفاهم نامه همکاری توسط رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان نشست خبری با حضور خبرنگاران برگزار شد و دو طرف به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند .

انتهای پیام